tidmustafacilAkademi Kurucusu Mustafa ÇİL Hakkında:

1986 yılında dünyaya gelen Mustafa Çil, 4 yaşında geçirdiği ateşli bir hastalıktan dolayı işitme engelli oldu fakat bu engele sahip olduğu için hiç üzülmedi aksine bu durumun kendisine tanınan bir şans olduğunu düşündü. Öğrenim ve iş hayatı boyunca İstanbul'da (web tasarım, grafik tasarım, kurgu, montaj, yönetmenlik, fotoğrafçılık, prodüksiyon, sahne sanatları, işaret dili tercümanlığı alanlarında) kendini geliştirerek; iş hayatında sürekli yenilenmeyi ve daha iyi olanı keşfetmeyi ilke edinmiştir.

Sosyal hayatında birçok ulusal sosyal sorumluluk projesinde üst düzey yönetici olarak aktif rol almıştır, Türk işaret dili ve uluslararası işaret dilini aktif olarak kullanmakla beraber işitme engelliler ve işitme engeli olmayan insanlar arasında köprü olmaktan gurur duymaktadır. Bu bağlamda sosyal yaşantısında hem işitme engelliler hem de işitme engeli olmayan insanlarla sürekli iletişim halinde olarak kelime dağarcığını da genişleterek konuşmasını işitme engeli olmayan bireylerin günlük konuşma kalitesine ulaştırmayı başarmıştır.

Çalışma hayatın da engellilerin yaşadığı zorluklarla mücadele ederek, kendisi için zor ya da imkânsız hiçbir iş olmadığını ulusal ve uluslararası yapmış olduğu faaliyetlerle pekiştirmiş ve önemli başarılar kaydetmiştir. Hayatındaki amacı işitme engelli bireylerle işitme engeli olmayan bireyler arasında “köprü olmaktır”. Bu nedenle de tanımlanan akademiyi gerçekleştirmeyi planlamaktadır. 

Sky Bet by bettingy.com